پوشک گرفتن

شروع موضوع توسط مرضیه ‏8/6/17 در انجمن کودک دو ساله

 1. #1 مرضیه, ‏8/6/17
  آخرین ویرایش: ‏10/6/17
  سلام خسته نباشید . پسر من 2 سال و 6 ماهش تموم شده و با توجه به تمایلات خودش و شاکی بودن از پوشک تصمیم گرفتم از پوشک بگیرم . طول روز که بیدار هست خیلی خوب متوجه می شه و میره دستشویی و خیلی راحت کنار آمد. حتی برای اولین بار که شکمش کار کرد خیلی خوب کنار آمد و نترسید. ولی وقتی خوابه یه بار ادرار میکنه . الان من موندم شبا پوشکش کنم تا زمانی که به این قدرت برسه که ادرارش و نگه داره یا نه ؟ احساس میکنم زود از پوشک گرفتم و خیلی الان از این موضوع عذاب میکشم . بعضی روزها بعدازظهر هم میخوابه ادرار میکنه بعضی روزها نه . قبل خواب هم حتما سرپاش میگیرم و مایعات آخر شبش و هم کم کردم . میشه من و راهنمایی کنید ؟
   
 2. با سلام. اینکه کودک شما به خوبی با مسئله از پوشک گرفتن مواجه شده نشانه خوبیست. شب ادراری لزوما دلیلش عدم کنترل ادرار نیست. گاها به سنگین بودن خواب و عدم توانایی کودک در بیدار شدن برای رفتن به دستشویی می باشد. یکی از کارهایی که می توانید انجام دهید اینست که ساعتی که کودک معمولا خود را خیس میکند و یا حول و حوش ان را پیدا کنید و در ان هنگام کودک رو بیدار کنید تا دستشویی برود. این امر باعث میشه که بعدها با پر شدن مثانه خودش بیدار شود. احتمالا چهار ساعت بعد از به خواب رفتن این اتفاق میفته که شروع مرحله خواب عمیق کودک است.
   
 3. سلام منم همین مشکل رو دارم البته من فکر نمیکردم مشکل باشه شبا پوشکش میکنم و همیشه خشکه و فقط گاهی پوشکش خیسه گفتم حتما بمرور اونم خودش میتونه کنترل کنه.پس باید دست به کار شم نصف شبا ببرمش دستشویی؟پسرم دوسال و نه ماهشه
   
 4. سلام.... نگران نباشید... سعی کنید تا دو ماه اینده کم کم پوشک شبانه را حذف کنید ولی به کودک اصلا فشار نیاورید. گاهی می توانید یک بار در طول شب کودک را برای رفتن به دستشویی بیدار کنید.
   
بارگذاری...
برخی موضوعات مشابه تالار تاریخ
مشکل از پوشک گرفتن کودکم کودک دو ساله ‏28/2/17