قوانین کلی تالار گفتگوی کودک و نوجوان

شروع موضوع توسط م روانشناس ‏10/2/17 در انجمن قوانین استفاده از تالارهای گفتگو

 1. هدف
  راه اندازی سایت حاضر تلاشی است در جهت ایجاد محیطی برای حضور صمیمانه والدین گرامی در سراسر ایران زمین در عرصه روانشناسی و مشاوره کودک و نوجوان جهت تبادل اطلاعات و بالا بردن آگاهی و توانمندی که می خواهند با تلاش و کوشش خود در تربیت فرزندان، ایرانی آباد٬ آزاد و سربلند در تمامی عرصه های علمی و اجتماعی داشته باشند.

  میثاق نامه

  اینجانب با آگاهی از تمامی شرایط و ضوابط زیر٬ از نظر اخلاقی خود را متعهد به اجرای آن می*دانم:

  ۱- با توجه به اینکه این انجمن حاصل تلاش تعداد زیادی از دوستان شماست هرگونه نظر، پیشنهاد و انتقاد سازنده ای که از این انجمن و بخش های آن داشتید حتما نسبت به ارسال آن اقدام نمائید تا در مراحل بعد منظور و نسبت به رفع اشکالات و تقویت نقاط قوت اقدام گردد.

  ۲- سایت کودک و نوجوان وابسته به هیچ نهاد و ارگانی نبوده و یک مجموعه خصوصی به شمار می رود از این رو استفاده از نام این سایت تنها با اجازه مستقیم مسئولین سایت مجاز است.

  ۳- مطالب ارسالی به انجمن در هر بخش توسط مدیر مربوطه کنترل شده و در صورت مغایرت با اهداف ذکرشده، مفید نبودن آن برای دیگران و مغایرت با میثاق*نامه انجمن حذف و یا ویرایش خواهد شد. لذا در ارسال مطالب به جنبه مفید بودن آن و عدم ارسال اسپم توجه فرمایید.

  ۴- چنانچه اعتراضی به حذف و یا ویرایش مطالب خودتان داشته باشید می*توانید مستقیما با مدیریت سایت در میان بگذارید.

  ۵- با توجه به هدف اصلی سایت یعنی درمانی بودن آن و با توجه به تجربه*های تلخ مکرری که در خصوص مباحث سیاسی داشته ایم هرگونه بحث و مطلب سیاسی از هر نوع آن مربوط به هر حزب و جناحی ممنوع بوده و هرگونه اشاره به مطالب سیاسی در امضا٬ آواتار٬ پیام عمومی٬ گروه*های کاربری و... تخلف محسوب می*شود.

  ۶- ارسال هرگونه مطلبی که به صورت کلی با ارزش ها٬ اعتقادات دینی٬ اخلاقی و عرفی و قوانین کشورمان (بخصوص جرائم رایانه ای) مغایر باشد خلاف مقررات می*باشد. همچنین از ارسال هر گونه خبری که احتمال فیلتر شدن سایت را به*همراه دارد خودداری نمایید.

  ۷- در ارسال مطالب در هر بخشی از سایت رعایت ادب گفتاری و نوشتاری الزامی بوده و نشانه شخصیت کاربران محترم می*باشد. لذا از هرگونه توهین و زیر سوال بردن اشخاص حقیقی و حقوقی و کاربران سایت و یا نهادها و مسئولین کشوری به صورت جدی خودداری نمایید.

  ۸- مطالب ارسالی هر چند توسط مدیر بخش مربوطه و ناظم سایت کنترل می شود ولی چنانچه مطلبی خلاف قوانین سایت و یا سیاسی و غیراخلاقی بود، با استفاده از دکمه گزارش ( ) آن را سریعا به ما اطلاع دهید تا نسبت به برخورد و رفع آن اقدام کنیم.

  ۹- به منظور استفاده بهتر کاربران٬ از عنوان مناسب برای مطالب ارسالی استفاده نمایید و مطالب ارسالی حتما با ذکر منبع باشد. به خصوص مطالبی که جنبه خبری دارند حتما باید لینک مستقیم منبع را داشته باشند و مطالب ارسالی به صورت فارسی بوده و از نگارش به صورت فینگلیش خودداری نمایید.

  ۱۰- با آن که مدیران بخش ها تمام تلاش خود را در جهت کنترل بخش خود به عمل می آورند ولی مسئولیت نوشته ها و مطالب ارسالی به عهده خود فرد بوده و چنانچه مشکلی داشته باشد مدیر انجمن و بخش مربوطه پاسخگو نخواهند بود.

  ۱۱- بهره برداری از مطالب ذکرشده در این انجمن با ذکر منبع و بدون تغییر و کم و زیاد کردن بلامانع است.

  ۱۲- هرگونه تلاشی برای دسترسی غیرمجاز و دخل و تصرف خارج از محدوده ذکرشده ممنوع بوده و در صورت مشاهده٬ نسبت به لغو عضویت اقدام خواهد شد.

  ۱۳- از در اختیار قرار دادن اسم کاربری و رمز عبور خود در دسترس دیگران خودداری نمائید. در صورت ارسال هر مطلب با نام کاربری شما٬ مسئولیت مستقیم مطالب به عهده شما خواهد بود.

  ۱۴- در قسمت مربوط به مشخصات٬ قسمت های خواسته شده را به صورت صحیح تکمیل نموده و از دادن اطلاعات غلط خودداری نمائید. مشخصات فردی شما به هیچ عنوان در اختیار سایر اشخاص و یا سازمان ها قرار نمی گیرد. همچنین از عضویت مجدد با نام کاربری دیگر خودداری کنید.

  ۱۵ - در صورت تمایل به تبلیغ سایت، وبلاگ، فعالیت، محصول و یا... خود به هر نحوی٬ چه در مطالب ارسالی و چه در امضا٬ قبل از آن حتما با مدیران انجمن مطرح کنید و هرگونه تبلیغات مستقیم یا غیر مستقیم بدون اجازه مدیریت سایت ممنوع می باشد.

  ۱۶- تیم مدیریتی سایت هیچ مسئولیتی در قبال محتوای بنرهای تبلیغاتی درج شده در سایت ندارد.

  ۱۷- نام کاربری شما نشان هویت و شخصیت شما در سایت بوده و از به کار بردن کلمات نامانوس و غیرمعمول٬ اعداد و یا کاراکترهای نامتعارف خودداری نمایید.

  ۱۸- هرگونه دعوت به اجتماعات (ورزشی، سیاسی، فرهنگی و...) بدون هماهنگی با مدیریت سایت ممنوع می باشد.

  شیوه برخورد با متخلفین:

  توضیح: برخورد با تخلفات در هر مورد بسته به نوع و شدت تخلف داشته و موارد زیر در حالت عادی مدنظر می*باشد و برای شرایط خاص که مستلزم تنبیهات بیشتر باشد شامل نمی گردد:
  در صورت عدم رعایت قوانین انجمن ۲ بار به کاربر خاطی تذکر داده می شود و بار سوم به مدت ۱ هفته کاربر از سایت اخراج خواهد شد. در صورت ادامه تخلف به مدت ۱ ماه و در صورت تکرار برای همیشه اخراج خواهد شد.

  هرگونه انتقاد و پیشنهادی داشتید در تاپیک مربوطه مطرح کنید و یا مستقیما به مدیریت سایت ارسال نمایید.

  شاد و کامروا باشید.
   
 2. سلام ببخشید یه سوال من یه پسر ۱۰ ساله دارم امروز همسایمون زنگ زده میگه از پسرت یه چیزی د یدم اونم یه پسره ۹ ساله داره میگه پشت ماشین داشتن یه کارای میکردن حالا من موندم به پسرم چی بگم و اینکه چه جور بهش بفهمونم که کارش اشتباه است لطفا کمک کنید و بهم بگین چجور با هاش صحبت کنم