سه ماهگی

شروع موضوع توسط farokh ‏17/2/17 در انجمن نقاط عطف رشدی در نوزادی

 1. #1 farokh, ‏17/2/17
  آخرین ویرایش: ‏8/9/18
  [​IMG]
  فرزند شما زمان بیشتری را در روز بیدار می ماند و شب ها بیشتر می خوابد. در زمان های بیداری اش کنجکاو است و در حال شناخت جهان پیرامونش می باشد.

  در حالی که سرش در امتداد بدن است به پشت می خوابد. به شدت لگد می اندازد. اگر او را بنشانید، می تواند چند ثانیه سرش را راست و پایدار بگیرد. اگر او را دمر بخوابانید سر و سینه اش را کاملا بالا می آورد. اگر او را روی سطحی سفت بایستانید زانوانش می لرزد.

  حرکات دست های خودش را تماشا می کند و شروع به باز و بسته کردن دست هایش می کند. اگر جغجغه را در دستش بگذارید چند لحظه آن را نگه می دارد، اما نمی تواند همزمان به آن نگاه نیز بکند.

  بسیار هوشیار است. به چهره مردم علاقه مند است. سرش را حرکت می دهد تا اطراف را ببیند اگر اسباب بازی نگه داشته شده در بالای صورتش را نزدیک تر بیاورید. چشم هایش به هم نزدیک می شود. با شنیدن صدای مادر لبخند می زند. وقتی با او حرف بزنید یا خوشحال باشد صدا در می آورد و سر و چشم هایش را به سمت صدا بر می گرداند.

  از حدود 5 تا 6 هفتگی لبخند می زند. زمان آماده شدن برای حمام، شیر خوردن و غیره را تشخیص می دهد و کم کم با لبخند زدن، صدا در آوردن و حرکات هیجان آمیز واکنش نشان می دهد. نسبت به بازی دوستانه، قلقلک، صحبت کردن یا آواز خواندن با خشنودی آشکاری واکنش نشان می دهد.
  منبع: کانون مشاوران ایران
   

این صفحه را به اشتراک بگذارید