بازی با بچه ها و انتخاب اسباب بازی برای کودک

شروع موضوع توسط mamanmehri ‏15/3/21 در انجمن بازی ها و سرگرمی

 1. در این نوشته میخوانید

  1. چرا بازی‌؟
  2. جعبه اسباب‌بازی‌‌
  3. اسباب‌بازیهای‌ اصلی‌‌ بازی با بچه
  4. اسباب‌بازیهایی‌ که در اختیار دارید
  5. ایمنی‌ اسباب بازی‌‌ و بازی با بچه
  6. بازیهای‌ چند منظوره‌ با بچه ها
  7. سواری‌ روی‌ ساق یا زانو در بازی با بچه
  8. پروانه اجتماعی‌‌ بازی با بچه
  9. همبازیها
  10. گروههای‌ بازی‌‌
  no://files.virgool.io/upload/users/85391/posts/xocgxk8mreth/sgluh3oy6rvv.jpeg  نوزاد در چند هفته اول زندگی‌، اغلب فقط می‌‌خورد، می‌‌خوابد و تعداد زیادی‌ پوشک مصرف می‌‌کند. بعد از چند هفته، ممکن است دریابید او دیگر خسته، گرسنه یا زیرپایش خیس نیست، ولی‌ هنوز هم بدقلقی‌ و بدخلقی‌ می‌‌کند. چرا؟ فقط به این دلیل که حوصله‌اش سر رفته و ما باید بازی با بچه را یاد بگیریم.

  چرا بازی‌؟
  هنگامی‌ که کودک بی‌‌حوصله بودن خود را به شما اطلاع دهد، زمانی‌ است که باید او را با مفهوم بازی با بچه‌ آشنا سازید. البته او فقط یک ماهه است و به نظر نمی‌‌رسد قادر به انجام کارهای‌ زیادی‌ باشد. با آنچه در اختیار دارد – شنوایی‌، بینایی‌ و حس لامسه، حس بویایی‌ و تا حدودی‌ کنترل ماهیچه – کار کنید.بازی با بچه تواناییها کودک را مسرور می‌‌سازد و موجب رشد جسم و ذهن او می‌‌شود.

  no://files.virgool.io/upload/users/85391/posts/xocgxk8mreth/wggayaa9zlib.jpeg  بازی با بچه‌ در حقیقت برای‌ رشد و تکامل کودک ضروری‌ است. بازی‌ با دیگران کودک را قادر می‌‌سازد تا با آنان ارتباط برقرار کند. بازی‌ با اشیاء به کودک امکان می‌‌دهد که تواناییهای‌ خود را به درستی‌ درک کند و بتواند با آنها عمل نماید. بازی‌ انفرادی‌ امکان برقراری‌ ارتباط فردی‌ با خود را به کودک می‌‌دهد و چند دقیقه فرصت نیز در اختیار شما می‌‌گذارد...  منبع و ادامه این نوشته : بازی با بچه ها و انتخاب اسباب بازی برای کودک
   
بارگذاری...